Peter Urbanec

Je mezinárodní kouč, trenér, motivátor, konzultant a spíkr. Jeho výjimečnost tkví v umění a talentu přivést lidi k zamyšlení a vzbudit v nich ty správné emoce, které povedou k razantní a trvalé změně. Umí dodat potřebný impulz k akci. Peter je neuvěřitelně lidský a empatický, proto si dokáže najít cestu úplně ke každému. V neposlední řadě je manželem jedné skvělé dámy a otcem 3 tří báječných dětí. 

Petrův příběh

Začněme trochu netradiční otázkou. Opravdu platí, že co nás nezabije, nás posílí? Inu, vysvětlete to jedenáctiletému chlapci, kterému právě tragicky zemřel milovaný otec. Vysvětlete to puberťákovi, který musí trávit léto na brigádě, přestože by si raději naplno užíval prázdninové svobody. A vysvětlete to mladému muži na prahu dospělosti, který z různých důvodů musí přistoupit na studium “Provozu a ekonomiky dopravy” v rodné Žilině, přestože ze všeho nejvíc touží po studiu psychologie na univerzitě v Bratislavě.

Peter citát  „Co tě nezabije, to tě posílí“ zná a znal i tehdy, ale k jeho skutečnému významu musel vyzrát a projít si mnoha zátěžovými životními situacemi. Spadl mnohokrát, ale pokaždé se zvedl a šel dál. Jen díky tomu bere dnes vše, co se v jeho životě událo, s pokorou a jako obrovský dar. Jen díky životním nesnázím totiž dokázal probudit svůj vnitřní potenciál a sílu, kterou nyní pomáhá objevovat a probouzet i v ostatních lidech.

Pracovní začátky

Peter svou kariéru odstartoval za hlubokého socialismu na poště, kde rozvážel trabantem telegramy. Jako zázrakem mu tehdy dali plný úvazek, přestože byl denní student vysoké školy. 

V druhém ročníku na vysoké se mu narodil první syn, čímž na jeho bedrech najednou přistála povinnost živit rodinu. Přivydělával si proto po večerech jako číšník, než po ukončení studia nastoupil jako dispečer žilinské městské dopravy. O sobotách a nedělích navíc jezdil jako šofér autobusu, což mu tenkrát vydělalo víc, než kdyby jako manažer vedl 200 lidí. 

Revoluce a první podnikání

Po revoluci odešel pracovat jako číšník na luxusní zaoceánské lodi. Dřel neuvěřitelných 14 hodin denně, 7 dní v týdnu. Lepší trénink toho, co člověk vydrží, prý dodnes nezná. V té době se také dostal k prvnímu tréninku soft skills a konečně pochopil, že právě to chce v životě dělat. Začal se věnovat studiu psychologie a po roce pobytu v USA rozjel se svou ženou první firmu.

Začal pracovat jako konzultant a pomáhal i jiným lidem odstartovat jejich vlastní byznys. S obrovským nadšením školil a pořádal manažerské tréninky, zatímco se jeho paní starala o ekonomiku a zázemí. Peter má svůj první trénink živě v paměti, jako by to bylo včera. Nazval ho “Netradiční formy marketingu a motivace lidí v hoteliérství”. Smíchal tenkrát jablka s hruškami, ale podle zpětné vazby účastníků to vůbec nevadilo. Všichni se shodli na jednom – Peter umí výjimečně  motivovat, inspirovat a nakopnout.

Nikdy nechtěl být jen dalším z řady konzultantů „rychlokvašek“, co si obsah svých školení někde načetli, a začal pracovat na získání vlastních zkušeností. Rozjel několik byznysů – cestovní kancelář, informační centrum, dokonce koupil na úvěr hotel. A úvěr to byl šílený. Plavající 17–23% úrok s pětiletou splatností…

I když se v hoteliérství dařilo, splatit tak vysoký úvěr do 5 let byla v té době utopie. Hotel s pomocí banky nakonec prodal s nulovým ziskem, naštěstí ale i s nulovou ztrátou a obrovskými zkušenostmi navrch.

Zpět ke vzdělávání

V roce 1998 se Peter – ošlehaný větrem podnikání – vrhnul zpět ke vzdělávání dospělých. O dva roky později investoval do vlastního tréninkového centra v Liptovském Jánu a všechno najednou začalo nabírat na obrátkách.

Přibývali trenéři a projekty, které expandovaly do zahraničí. V letech 2003 – 2004 Peter dokonce působil jako interní člen týmu trenérů při zrodu jedné z největších pojišťoven na světě, která v tu dobu vstupovala na slovenský trh. Dodnes dodržuje svou  zásadu, že trenér-konzultant musí být v terénu. To je podmínka pro všechny trenéry, kteří pracují po jeho boku.

V roce 2014 vypustil do světa svůj první internetový kurz Radost z prodeje, který mu ukázal, že právě online vzdělávání má obrovský smysl. Zjistil, že díky němu může oslovit ne desítky, ale třeba i tisíce lidí, kterým může pomoci v jejich vlastním rozvoji. A to je Petrovo poslání především. I proto s tvorbou online kurzů pokračoval a rok poté představil komplexní online tréninky Motivační impulzy a jeho nejznámější Manažerské a Obchodnické Impulzy.

Co dělá dnes

Má tři úžasné dospělé děti, se svou báječnou ženou vlastní krásné tréninkové centrum v Nízkých Tatrách a kolem sebe má tým skvělých lidí a klientů v obchodních, finančních i výrobních společnostech. A především neuvěřitelné know-how, založené na reálných zkušenostech.

Petrovy plány jsou velkolepé a nyní pracuje na jejich uskutečnění. Máme se všichni na co těšit.

číst více